Sony Xperia 1 VIII
Sony Xperia 1 VIII specificaties
Algemeen
| Merk | Sony |
| Model | Xperia 1 VIII |
| Modelalias | XQ-GE54 (Internationaal) XQ-GE74 (Internationaal) XQGE54 (Internationaal) XQGE74 (Internationaal) XQ-GE44 (Internationaal) XQGE44 (Internationaal) |
| Aangekondigd | Woensdag 13 Mei 2026 |
| Uitgebracht | Vrijdag 19 Juni 2026 |
| Status | Binnenkort beschikbaar |
| Prijzen | €1,499 £1,399 |
Ontwerp
| Hoogte | 162 mm (6.38 inch) |
| Breedte | 74 mm (2.91 inch) |
| Dikte | 8.3 mm (0.33 inch) |
| Gewicht | 200 g (7.05 oz) |
| Materiaal behuizing | Achterkant: Gorilla Glass Victus Frame: Aluminium Voorkant: Gorilla Victus 2-glas |
| Kleuren | zwart, Goud, Rood, Zilver |
| Bestendigheid | Stof- en waterbestendig (bestand tegen hogedruk-waterstralen; onderdompelbaar tot 1,5 m gedurende 30 minuten) |
| IP-classificatie | IP65, IP68 |
Scherm
| Schermtype | LTPO OLED |
| Schermgrootte | 6.5 inch |
| Resolutie | 1080 × 2340 pixels |
| Verversingssnelheid | 120 Hz |
| Beeldverhouding | 19.5:9 |
| Pixeldichtheid | 396 ppi |
| Screen-to-body ratio | ≈ 86.5% |
| Schermbescherming | Corning Gorilla Glass Victus 2-glas, Mohs niveau 5 |
| Touchscreen | Ja |
| Schermfuncties | 1 miljard kleuren Capacitief touchscreen HDR BT.2020 Multitouch display |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| CPU-kernen | 8 |
| Productietechnologie | 3 nm |
| Maximale kloksnelheid | 4.6 GHz |
| CPU-architectuur | 64-bit |
| Microarchitectuur | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Geheugentype | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| Werkgeheugen | 12GB, 16GB |
| Opslag | 256GB, 512GB, 1TB |
| Opslagtype | UFS |
| Varianten | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Uitbreidbaar geheugen | Ja |
| Geheugenkaartsleuf | microSDXC |
Software
| Besturingssysteem | Android 16 (Baklava), met tot 4 grote Android-updates |
Hoofdcamera
| Camera-ondersteuning | Ja |
| Drievoudige camera | 48 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Groothoeklens ), 1.12 μm, 1/1.35" Sensorformaat Dual-Pixel PDAF Optische beeldstabilisatie (OIS) 48 MP, ƒ/2.8, 70 mm ( Periscooplens ), 1.0 μm, x2.9 Optische zoom, 1/1.56" Sensorformaat Dual-Pixel PDAF (15cm - ∞) Optische beeldstabilisatie (OIS) 48 MP, ƒ/2.0, 16 mm ( Ultragroothoeklens ), 1.0 μm, 1/1.56" Sensorformaat PDAF |
| Flitserondersteuning | Ja |
| Flitstype | LED-flitser |
| Functies | Kleurspectrumsensor Oogtracking Hoog Dynamisch Bereik (HDR) Panorama Zeiss-optiek Zeiss T*-lenscoating |
| Video-ondersteuning | Ja |
| Videoresolutie | 2160p @ 24/30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Videofuncties | 5-Axis Gyro-EIS, Optische beeldstabilisatie (OIS) |
Selfiecamera
| Camera-ondersteuning | Ja |
| Enkele camera | 12 MP, ƒ/2.0, 24 mm ( Groothoeklens ), 1.22 μm, 1/2.9" Sensorformaat |
| Functies | Hoog Dynamisch Bereik (HDR) |
| Video-ondersteuning | Ja |
| Videoresolutie | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Videofuncties | 5-Axis Gyro-EIS |
Batterij
| Capaciteit | 5000 mAh |
| Bedraad opladen | 30 W |
| Ondersteunt draadloos laden | Ja |
| Draadloos opladen | 15 W |
| Functies | Bypass-opladen Omgekeerd draadloos opladen Bedraad opladen van 0–50% in 30 minuten (volgens opgave) |
Netwerk
| SIM-kaarten | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| VoLTE-ondersteuning | Ja |
| Datasnelheid | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-banden | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-banden | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-banden | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
| 5G-banden | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Connectiviteit
| Wi-Fi-ondersteuning | Ja ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi-standaarden | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi-functies | DLNA, Tri-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v6.0 |
| USB-poorten | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB-connectiviteit | Opladen via USB, USB-massaopslagapparaat (UMS) |
| GPS-ondersteuning | Ja |
| GPS-functies | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC-ondersteuning | Ja |
Multimedia
| Luidsprekers | Ja |
| Koptelefoonaansluiting | Ja |
| Audiotype | Audio met hoge resolutie, Hi-Res draadloos geluid, Snapdragon Sound-technologie, Stereo luidsprekers |
| FM-radio | Nee |
Functies
| Sensoren | Versnellingsmeter Barometer Kompas Gyroscoop Nabijheidssensor Zijmontage vingerafdruksensor |
| Bijzondere functies | Dynamisch trilsysteem native ondersteuning voor Sony Alpha-camera's Programmeerbare voeding (PPS) USB Power Delivery 3.0 |
Disclaimer: We kunnen niet garanderen dat de informatie op deze pagina 100% klopt.
Sony Xperia 1 VIII afbeeldingen
Veelgestelde vragen
-
Wat is de prijs van Sony Xperia 1 VIII?
De prijs van Sony Xperia 1 VIII is €1,499. Deze kan de komende dagen veranderen.
-
Wat is de verwachte releasedatum van de Sony Xperia 1 VIII?
De Sony Xperia 1 VIII wordt uitgebracht op Vrijdag 19 Juni 2026.
-
Is de Sony Xperia 1 VIII verkrijgbaar in winkels?
Nee, de Sony Xperia 1 VIII is nog niet verkrijgbaar omdat de verkoop nog niet is gestart.
-
Wat weegt de Sony Xperia 1 VIII?
De Sony Xperia 1 VIII weegt ongeveer 200 gram.
-
Hoe groot is het scherm van de Sony Xperia 1 VIII?
Het scherm van de Sony Xperia 1 VIII meet 6.5 inch.
-
Ondersteunt de Sony Xperia 1 VIII 5G-netwerken?
Ja, de Sony Xperia 1 VIII ondersteunt 5G op banden n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n75, n77, n78, n79.
-
Hoeveel camera's heeft de Sony Xperia 1 VIII?
De Sony Xperia 1 VIII heeft een Drievoudige camera achteraan en een Enkele camera voor selfies.